Для кого запроваджено послугу патронату?

Послуга патронату над дитиною може застосовуватися у випадках дітей, до яких належать (переважно, але не виключно):

- діти, які з різних причин тимчасово не можуть перебувати у власній сім‘ї або ж їхні батьки та/чи особи, які їх заміняють, тимчасово не можуть піклуватись про них;

- діти, чиї батьки та/або особи, які їх заміняють, померли та/чи пропали безвісти;

- діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров‘ю;

- діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

- підкинуті чи безпритульні діти;

- новонароджені діти, від яких відмовились батьки.

  У сім’ї патронатного вихователя одночасно можуть перебувати одна дитина або кілька дітей, які є між собою рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї, які відповідно до рішення органу опіки та піклування потребують захисту й тимчасового догляду, а їх найближче родинне оточення (напр., мати і батько) – підтримки з боку міждисциплінарної команди спеціалістів.

  У чому полягає необхідність впровадження патронату поряд з іншими формами альтернативної опіки?

  Патронат – це комплексна послуга допомоги дитині та її сім’ї, орієнтована на створення умов для подолання складних життєвих обставин з дотриманням права на сім’ю.

  Патронат передбачає активну підтримку батьківства, відновлення спроможності сім’ї/родини самостійно долати труднощі, які перешкоджають належному догляду та вихованню дитини.

Хто надає послугу патронату?

   Надання послуги патронату дитині забезпечується, в першу чергу, патронатним вихователем. З моменту передачі дитини під патронат саме патронатний вихователь несе повну відповідальність за життя, збереження та покращення її  здоров’я. Він професійно та майстерно налагоджує стосунки з дитиною, яка розлучена зі своїми батьками, оцінює її потреби, створює сприятливі, комфортні умови для розвитку та соціально психологічної реабілітації дитини, формування чи підтримки важливих для неї родинних стосунків, а також готує дитину до повернення у свою родину, або допомагає налагодженню контактів дитини з її новою сім’єю.

   Патронатний вихователь, соціальні працівники і біологічні батьки дитини та родичі об’єднанні спільною метою – створення найкращих умов для зростання дитини та подолання складних життєвих обставин, що можуть спричинити остаточне розлучення дитини з батьками і позбавлення останніх батьківських прав.

    Якщо Ви маєте намір стати патронатним вихователем, маєте бажання, але залишилися сумніви, звертайтеся за більш детальною інформацією  до Ужгородського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Ужгород, вул. Гойди, 8, тел. 61-62-04.

 

Остання зміна сторінки: 03-06-2020 15:07