«Навчіть дитину захищатися!» - проведено захід в рамках акції «16 днів проти насильства»

Останнім часом зростає кількість випадків сексуального насильства над дітьми. Всупереч поширеній  думці про те, що насильниками частіше є не незнайомці, а родичі й люди, яких дитина знає і яким довіряє, тому сексуальне насильство в сім’ї є найбільш прихованою, латентною формою насильства. Іноді діти просто не знають іншого ставлення до себе, а тому вважають подібне відношення  та дії нормою. Дуже важливо, аби дітям не доводилося захищатися самостійно.

В рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», що триває  в період з 25 листопада по 10 грудня, працівниками Ужгородського районного центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді 28 листопада 2019 року  проведено групу взаємопідтримки для сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах на тему: «Навчіть дитину захищатися!». Даний захід було організовано з метою підтримки здатності дітей протидіяти сексуальному насильству та попередженню сексуального розбещення дітей.

В ході проведення заходу було обговорено питання сексуальної безпеки  дітей, захист тілесних та особистих кордонів, правила безпечної поведінки, яким батьки можуть навчити своїх дітей за допомогою розмов,  коротких мультфільмів та  ілюстрованих книжок, що допомагають розповісти дітям  різного віку у легкій та цікавій формі про те, як поводитися з оточуючими,  як відноситися до власного тіла та своїх кордонів, поважати своє тіло, розрізняти хороші та погані секрети, визначати непристойні дотики та розповідати довіреним дорослим про неприпустиму поведінку з боку інших.

Зазвичай досвіду таких розмов в дитинстві більшості батьків не було, ці теми  табуювалися  чи  засоромлювалися, але вчитися можна в будь-якому віці. Вчитися розмовляти, щоб захистити свою дитину, бо говорити про безпеку, кордони тіла  - це нормально!  Обговорюючи,  час від часу, повторюючи та тренуючи  правила безпечної поведінки, батьки  можуть допомогти  дитині  розвинути та посилити навички самозахисту.

Остання зміна сторінки: 29-11-2019 11:52