Відбулася група взаємопідтримки батьків-вихователів та прийомних батьків Ужгородщини

14 травня 2020 року працівниками Ужгородського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено групу взаємопідтримки  прийомних батьків та батьків-вихователів Ужгородського району.  Карантин вніс деякі корективи в методи роботи з прийомними сім’ями і дитячими будинками сімейного типу, тому захід пройшов у он-лайн форматі. На групі обговорено актуальні питання функціонування дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей нашого  району.  Сім’ї сприймають обмежувальні заходи з порозумінням, виконують  рекомендації щодо профілактики коронавірусу, а їхнє повсякденне життя продовжує бути цікавим, наповненим корисними справами.

Особливу увагу приділено питанню  реалізації права дітей на освіту. Навчальний процес продовжується, роль батьків-вихователів, прийомних батьків, їх  вмілий супровід і  допомога  в ході дистанційного навчання вихованців ДБСТ, ПС зараз дуже важлива. Часто, щоб впоратися з негативними  переживаннями, знайти внутрішню рівновагу підтримка чуйного дорослого, особливо  в період вимушених  обмежувальних заходів є неоціненною для розвитку та збереження психічного здоров’я  дітей. Батькам надано відповідні рекомендації та посилання на  корисні Інтернет-ресурси. Також, ознайомлено з літературою, що може допомогти говорити з дітками про ситуацію, яка складається у світі, у зв’язку з  пандемією COVID-19. Наприклад, за допомогою книжки "Мій герой – це ти" можна  проводити подібні бесіди із вихованцями молодшого шкільного віку. Це казка, яку  створили понад 1 700 дітей, батьків/осіб, які їх замінюють, психологів та педагогів зі 104 країн світу, аби допомогти дітям зрозуміти емоції та почуття, які можуть виникати через пандемію COVID-19. Надання  зрозумілої для дитини  інформації дозволяє зняти напругу та  рухатися далі.

Батьки-вихователі, прийомні батьки обмінялися досвідом взаємодії з дітьми, підтримки їх пізнавальної активності, поділилися власними  способами саморегуляції та пошуку внутрішніх ресурсів для забезпечення ефективного функціонування сімей в цей період.

Також, всіх учасників вищезгаданого заходу привітали з наступаючим з  Міжнародним днем сім’ї.

Остання зміна сторінки: 15-05-2020 15:01