ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ – ЦЕ НЕ МІФ, ЦЕ РЕАЛЬНІСТЬ!

Торгівля людьми залишається гострим питанням і реальною проблемою для багатьох країн світу, у тому числі й для України. Особливо болючим це питання стало в умовах війни проти України. Жінки та діти, які змушені покинути Україну через військову агресію росії та прямують до сусідніх країн, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас чоловіки, що залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми.

Станом на липень 2022 року в Україні Національна поліція зафіксувала 77 випадків торгівлі людьми. Серед них було 26 фактів сексуальної експлуатації та 28 — трудової експлуатації.

Як захиститися від торгівлі людьми в різних ситуаціях

При виїзді за кордон обов’язково офіційно зареєструйтеся на тимчасове проживання;

Постійно будьте в контакті з рідними, друзями, близькими. Повідомте їм своє місцезнаходження. Дайте адреси та телефони людей, з якими можна зв’язатися, якщо ви не виходите на зв’язок;

Ніколи не давайте в руки незнайомця свій телефон;

Не беріть гроші від незнайомця та не дозволяйте йому платити за себе, щоб не потрапити в залежність від нього;

Завжди майте під рукою телефони екстрених служб, дипломатичних представництв, консульських організацій в країні перебування. А також міжнародних організацій, відомих волонтерських громадських організацій, яким можна довіряти, щоб шукати у них захисту. Правила безпеки документів

Нікому не передавайте оригінали своїх документів. Їх можна лише показати. Винятком можуть бути правоохоронці, прикордонники та держслужбовці;

Майте кілька копій своїх документів і тримайте їх у різних місцях. Обов’язково передайте копії близьким, рідним та друзям, які залишаються в Україні.

Якщо під час перебування за кордоном, або на території України щодо Вас чинять будь-які дії насильницького характеру рекомендовано звернутися до посольства, консульства України в країні перебування, бігти до місця загального користування будь-якої державної/офіційної установи, звернутися до поліції, лікарні, церкви, аварійних служб тощо, а також:

- за номером екстреної допомоги в ЄС 112.

- до Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні;

- 527 безкоштовно з номерів life, Київстар,  Beeline та MTS;

- для перевірки легальності роботи посередника з працевлаштування за кордоном звертайтеся до Мінсоцполітики України (044) 289-50-97;

- до Закарпатської громадської жіночої організації «Веста» (03122)6-1-62-91.

Остання зміна сторінки: 14-11-2022 13:58