Засідання комісії з розгляду питань погодження відключення споживачів від електроенергії

Сьогодні, 31 травня відбулося засідання комісії з розгляду  питань погодження відключення споживачів від електроенергії.

Засідання районної комісії, яка, відповідно до нового законодавства, відтепер надаватиме чи не надаватиме дозвіл підприємству енергозбуту на відключення від електромереж споживачів (крім населення), провела перший заступник начальника Ужгородської районної військової адміністрації Христина Мацко. Функціонування такої комісії викликане потребами забезпечення на території району правового режиму воєнного стану.

В ході засідання комісії, присутнім  було повідомлено про алгоритм взаємодії військової адміністрації з постачальниками електроенергії: від підприємства надходять офіційні листи із зазначенням переліку боржників, а комісія у триденний термін розглядає кожен випадок окремо. Варто зауважити, що за 10 днів до пропонованої дати відключення, усіх боржників постачальник попереджає про необхідність погашення боргу рекомендованим листом, тож кожен має час, аби виправити ситуацію.

Крім того, наказом Міненергетики визначено перелік установ і організацій, відключати електроенергію яким заборонено. До нього входять усі органи державної влади, військові адміністрації та органи самоврядування, військові частини та центри комплектування і соціальної підтримки, установи, що забезпечують телекомунацію і зв’язок, заклади охорони здоров’я, відділи ДСНС, юстиції, правоохоронні структури, підприємства, що забезпечують водо-, тепло- та газопостачання, здійснюють транспортне сполучення залізничними, водними і наземними шляхами. До цього переліку за рішенням райвійськадміністрації можуть бути додані й інші суб’єкти господарювання, які, до прикладу, забезпечують мобілізаційні завдання, надають життєво необхідні послуги, виконують продовольчі програми тощо.

Отож, насамперед комісія визначатиме важливість і необхідність того чи іншого підприємтства-боржника, і лише тоді ухвалюватиме рішення про погодження на його відключення або ж про заборону на такі дії постачальника електроенергії.

Втім, районна військова адміністрація закликає усіх споживачів до відповідального розрахунку за спожиті ресурси та надані комунпослуги, адже кожна вчасно сплачена гривня - це внесок у перемогу на не менш важливому для України економічному фронті.

Остання зміна сторінки: 31-05-2022 15:24