Новини

"Безбар'єрна Україна"- це коли зручно всім.

Разом з тим перед багатьма громадянами України стоїть ряд бар’єрів у реалізації своїх прав, отриманні доступу до публічних послуг та повноцінної участі у культурному, політичному та суспільному житті. 

Відтак, перший заступник начальника Ужгородської РВА Андрій Кушнірук  здійснив виїзну перевірку установ Сюртівської та Великоберезнянської територіальних громад на доступність для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до законодавства. 

‼️За результатами - суцільна "бар'єрність". 

МВС: Отримати посвідчення водія відтепер можна у будь-якому місті, незалежно від місця навчання

Головний сервісний центр МВС змінює правила задля зручності громадян. Відтепер скласти іспити щоб отримати водійське посвідчення можна в будь-якому центрі на території України, незважаючи на те, де ви проходили навчання. Також зміни торкнулися і теоретичної підготовки, а також свідоцтв для поїздки за кордон.

Детальніше у відео.

Для доступної імунізації бригади медиків виїжджатимуть у пункти тимчасового ВПО

На Закарпатті рутинна імунізація стає доступнішою, зокрема й для вимушених переселенців. У пункти їхнього тимчасового перебування організовуватимуть планові виїзди мобільних бригад для проведення вакцинації. Про це на брифінгу повідомив Анатолій Пшеничний, директор департаменту охорони здоров’я ОВА.  

Учасникам бойових дій та їхнім дітям надаються пільги для здобуття освіти

Міністерство освіти і науки України інформує, що учасникам бойових дій та їхнім дітям надається державна цільова підтримка для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

Чинне законодавство передбачає низку пільг, що зазначені в інфографіці.

Державну цільову підтримку надає заклад освіти, до якого студента зарахували в установленому порядку. У разі відрахування студента - відповідно припиняється надання підтримки.

Цьогоріч на Закарпатті проведуть моніторинг ґрунтів

У Закарпатській ОВА відбулося засідання комісії щодо питань моніторингу довкілля в галузі охорони і управління якістю атмосферного повітря області. На ньому учасники узгодили План здійснення моніторингу ґрунтів у 2022 році та пріоритетні завдання на наступний рік. Про це повідомив перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький.

БО «Дерево мого життя» прагне розширити мережу своїх центрів у всіх районах Закарпаття

 

На Закарпатті понад рік функціонує благодійна організація «Дерево мого життя». Вона надає психологічну підтримку краянам і вимушеним переселенцям в Ужгороді, Мукачеві та Сваляві.

Організація прагне розширити мережу своїх центрів у всіх районах області, щоб охопити висококваліфікованою допомогою ще більше людей. Про це під час зустрічі із заступником голови ОВА Петром Добромільським повідомили її представники.

На порталі «Допомога Закарпаття» доступні послуги для військовослужбовців та членів родин зниклих або полонених захисників

Цифровізація сфери соціального захисту в області триває. Низка важливих послуг для військовослужбовців та членів родин зниклих або полонених захисників уже доступна на порталі «Допомога Закарпаття». Про це на спільному брифінгу повідомили заступники голови обласної військової адміністрації Петро Добромільський і Олександр Пацкан.

На межі Ужгородського та Мукачівського районів встановили три нові стяги.

Ялини, модрини, явір та граб – більше ніж 100 саджанців молодих дерев висадили, сьогодні, біля стелли "Ужгородський район" в селі Дубрівка Середнянської громади.

До екоініціативи долучився начальник Ужгородської РВА Юрій Гузинець.

495 внутрішньо переміщених осіб знайшли роботу за сприяння обласної служби зайнятості

За період з 24 лютого 2022 року по 01 травня 2023 року за сприяння обласної служби зайнятості кількість працевлаштованих осіб, що мають статус ВПО становить 495 осіб. За даними опитування роботодавців всього в області працевлаштовано 1768 осіб цієї категорії.
Загалом від початку повномасштабного вторгнення й до 01 травня 2023 року вже 250 роботодавців Закарпатської області отримали компенсацію за працевлаштування 594 внутрішньо переміщених осіб, 99 з яких перебували на обліку як безробітні.

8 травня – День пам’яті та примирення

Сьогодні ми вшановуємо тих, хто у Другій світовій війні боровся з нацизмом та переміг його, а також усіх жертв тієї війни.

Ми пам’ятаємо та особливо цінуємо подвиг ветеранів Другої світової війни і дякуємо їм за здобуту Перемогу.

Схиляємо голови перед світлою пам’яттю українських героїв які захищали нас у різні часи.

Пам'ятаємо, перемагаємо.