Промисловість

За підсумками січня-вересня  2019 року Ужгородський район залишається лідером за обсягами реалізованої промислової продукції серед міст та районів області.

За 9 місяців ц.р. загальний обсяг реалізованої промислової продукції підприємствами району досяг 5775,5 млн. грн., що складає 31,9% загальнообласного обсягу. 

Вдалось зберегти позитивну динаміку нарощення обсягів реалізованої продукції наступним підприємствам:  ПрАТ „Єврокар”, ФГ „Коник”, ТОВ „Маріель”, ТОВ „Тисагаз”,  ВП „Кам’яницький кар’єр”, ТОВ „Артіво”, ПрАТ „Будавтодор”, ПП „Соя-Прогрес”, ТОВ „Стеклолюкс-Ужгород” тощо.

За статистичними даними за січень-вересень ц.р. виробництво хліба та хлібобулочних виробів зросло на 1,2%, електроенергії – на 5,5%.

Значні обсяги реалізованої промислової продукції приходяться на галузь машинобудування. За попередніми даними за січень-вересень 2019 року реалізовано промислової продукції машинобудування на 4395,0 млн. грн. проти 4346,9 млн. грн. за аналогічний період минулого року. Розмір середньомісячної заробітної плати у вересні досяг 14866,39  гривень.

Промисловими підприємствами ведеться робота над впровадженням новітніх високотехнологічних процесів, створенням нових видів конкурентної продукції, диверсифікацією ринків збуту тощо.

15 березня 2019 року ТОВ „Джейбіл С.Ю.Л.” введено в дію нові потужності зі складання електроніки (мобільних телефонів, медіаплеєрів та комп'ютерної техніки), що збільшило існуючу виробничу площу на 20,7 тис. кв. м. Обсяг іноземних інвестицiй у новий виробничий майданчик становить 16 млн. дол. США. Завдяки повній реалізації проекту кiлькiсть працiвникiв поступово збiльшиться до 5 тисяч.

ТОВ „Ядзакі Україна” налагоджує виробництво електричних джгутів для нового виду авто –  електрокарів.

У квітні ц.р. ФГ „Коник”, яке спеціалізується на виробництві фруктових соків, запущено у виробництво нові види натуральних соків – грушевий та яблучно-грушевий.

Нарощує виробничі потужності ТОВ „Агрофруктсервіс” – єдине у країні підприємство з виготовлення палинки з плодових спиртів. Потужність підприємства дозволяє переробляти 5-7 т фруктів та ягід на день. Вже укладено близько 180 контрактів із закладами, де реалізують палинку в регіоні.

ПрАТ „Тисагаз” у відповідності до затвердженого робочого проекту з триває реконструкція Русько-Комарівського пункту збору та підготовки газу.

Проектом передбачені конкретні технологічні та інженерні рішення для підвищення виробничої ефективності та раціонального використання природних ресурсів, направлені на впровадження енергозберігаючих заходів та зниження енергоємності виробництва.

З метою впровадження новітніх технологій з використання альтернативної енергетики в урочищі Фегердомб, с.Велика Добронь збудовано фотогальванічну електростанцію потужністю 3,326 МВт.

Крім того, поблизу с. Тийглаш будується найбільша у Західній Україні СЕС потужністю 21,5 МВт. СЕС-3, розміщена на площі 35 га, по завершенні усіх робіт вироблятиме 25 млн.кВтгод на рік. Тут буде встановлено 79 тисяч панелей, на яких генеруватиметься екологічно чиста сонячна енергія

Остання зміна сторінки: 02-12-2019 11:18

Дивіться також