Група взаємопідтримки прийомних батьків, батьків-вихователів Ужгородського району

22 липня 2020 року працівниками Ужгородського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено групу взаємопідтримки  прийомних батьків та батьків-вихователів Ужгородського району на тему: «Підготовка вихованців дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей  до самостійного життя».  Захід пройшов у онлайн-форматі. В рамках зустрічі  було обговорено питання підготовки дітей-вихованців та прийомних дітей до самостійного життя, часті проблеми з якими стикаються батьки-вихователі, прийомні батьки, вихованці дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей при здійсненні підготовки до самостійного життя, роль батьків-вихователів, прийомних батьків, соціальних служб  в розвитку  і процесі  інтеграції дітей та осіб з особливими потребами , що виховуються в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях у суспільство. Нерідко  причина дитячої несамостійності полягає саме в тому, як батьки(опікуни)  виховують свою дитину, а головне -  наскільки вони готові відпускати її від себе, тобто давати їй більше свободи від власного контролю.  Учасники мали можливість познайомитися з простими правилами, дотримання яких може допомогти  виховати дитину самостійнішою: більше довіряти дитині, делегувати повноваження, дозволити дитині помилятися і т.д. Також, учасників групи  було ознайомлено з літературою, що може допомогти підготувати дитину до самостійного життя, надано відповідні рекомендації. Постійне самовдосконалення та розвиток виховних навичок батьків-вихователів, прийомних батьків дозволяє забезпечити гармонічне  зростання дітей-вихованців у їхніх сім’ях.

Також, з  метою  інформування та  роз’яснення   основних механізмів забезпечення житлом дітей-сиріт,  дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа у 2020 році було  проведено відповідну бесіду з батьками-вихователями та прийомними батьками, були розглянуті та обговорені питання   постановки дітей-сиріт та дітей-позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на квартирний облік. Учасники отримали відповіді на запитання, що стосуються  захисту житлово-майнових прав дітей та осіб вищезазначених категорій.

Остання зміна сторінки: 23-07-2020 15:29