Про нові зміни у системі охорони здоров’я та про їх впровадження на території району говорили, сьогодні, в Ужгородській РВА.

Наприкінці лютого уряд прийняв постанову, яка дає старт третьому етапу медреформи. Вона передбачає оновлення підходів до визначення госпітальних округів та впровадження сучасних підходів до формування мережі медзакладів.

Такі радикальні заходи потрібні, щоб максимально покращити якість надання медичної та реабілітаційної допомоги.

Про це начальник Ужгородської РВА Юрій Гузинець та директор департаменту охорони здоров'я Закарпатської ОВА Анатолій Пшеничний говорили під час засідання робочої групи з питань розроблення та затвердження Перспективного плану формування спроможного госпітального кластера району.

Як зазначив Анатолій Пшеничний, за новим підходом мережа лікарень в області об’єднується в один госпітальний округ, який своєю чергою поділяється на госпітальні кластери. Лікарні в межах кластера поділять на надкластерні, кластерні та загальні. Найпростіші випадки лікуватимуться в загальних лікарнях, у складніших випадках пацієнта доставлятимуть у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги.

До 1 травня цього року департаменти охорони здоров’я областей (за винятком тих, де зараз тривають бойові дії) повинні подати на затвердження у МОЗ свої пропозиції щодо формування госпітального округу і госпітальних кластерів.

Впроваджувати у життя нові зміни планують вже з січня 2024 року.

Остання зміна сторінки: 23-03-2023 10:07