РІК ПРЕЗИДЕНТА ВОЛОДИМИРА ЗЕЛЕНСЬКОГО

Олексій Петров: "Рік тому Володимир Зеленський склав присягу і офіційно почав виконувати обов’язки Президента України. Володимир Зеленський запропонував нові підходи у керівництві країни, де на першому місці людина – її життя, свобода і гідність. Він кинув виклик старій системі влади і управління. Ламає корупційні схеми. Відбулося повне перезавантаження усіх гілок влади. Зробив те, на що не наважувалися його попередники, запустив ринок землі. Бути у команді Володимира Зеленського – мені за честь і я розумію, що це величезна відповідальність і щоденна робота по впровадженню державної політики в області!"

Що зроблено в області: 

БОРОТЬБА З КОРОНАКРИЗОЮ

1.Закарпаття – транзитна область і незважаючи на високі ризики завезення коронавірусної інфекції з-за кордону, нам вдається тримати ситуацію із поширенням хвороби у регіоні під контролем. Протягом карантину - із 18 березня по 19 травня цього року, через пункти пропуску на Закарпатті до України повернулися 83604 громадян. Серед них – 27 тисяч закарпатців, які перебували на самоізоляції протягом  березня-квітня цього року. За останню добу в області виявлено коронавірус у 11 людей. 

2. Відновлена і розширена система лабораторій, що здатні проводити тестування на коронавірус. Якщо на початку епідемії, зразки відправляли аж до Києва, то наразі офіційні дослідження проводять 3 лабораторії в області. Нещодавно до тестування СOVID-19 методом ПЛР долучився Обласний центр громадського здоров’я в Ужгороді.І тепер щодня при повній завантаженості, лабораторії можуть првоводити більше 400 досліджень. 

4. В області розгорнута мережа лікарень, які здатні надавати допомогу хворим на коронавірус. Визначено три хвилі – у першій –обласні заклади та два міські м.Ужгород, працюють висококваліфіковані кадри, які знають як боротися із інфекційними заховрюваннями. У цих лікарнях є необхідне медичне обладнання. 

5. Удалося ліквідувати дефіцит засобів медичного захисту у медзакладах та на ринку в Україні. Допомагають у забезпеченні лікарень поставки організовані Президентом України та урядом. Виділено безпрецедентну суму із обласного бюджету на боротьбу із коронавірусом – більше 150 млн грн на цей рік. 

6. За кошти обласного бюджету закуплено 6 апаратів штучної вентиляції легень високого класу, 10 ШВЛів середнього класу, 5 пересувних рентгенапаратів, індивідуальні засоби захисту та дезінфекційні розчини. 

7. Нам вдалося закрити усі заборгованості по зарплатам медикам, в тому числі і за рахунок обласного бюджету. 

ПОЛІТИЧНА СПІВПРАЦЯ 

8. Удалося налагодити конструктивну співпрацю із Закарпатською обласною радою. Завдяки цьому швидко відреагували на наслідки буревію, який пронісся Закарпаттям наприкінці квітня, і виділили із обласного бюджету кошти на ремонт покрівлі Іршавської районної лікарні та компенсації потерпілим. Також депутати підтримали нашу пропозицію фінансувати коштом обласного бюджету харчування медиків у закладах, де лікують хворих на коронавірус. 

9. Проводжу регулярно зустрічі із народними депутатами від Закарпаття, представниками національних спільнот. 

ЕКОНОМІКА І БІЗНЕС

10. Зверталися до уряду і він нас підтримав щодо відкриття продовольчих ринків, з дотриманням усіх необхідних карантинних обмежень – маски, дезінфекція, дистанція. Це дало змогу місцевим фермерам продати ранню городину та продовжувати реалізовувати вирощену ними продукцію. Домовилися із Львівським ринком, щоб закарпатці також і там могли збувати сільськогосподарську продукцію. 

11.У цьому році зроблено більше 60 км доріг державного значення:

Берегово-Велика Копаня
Велика Добронь-Мукачево-Берегово-КПП «Лужанка»
КПП «Соломоново»-Яноші
Мукачево-Рахів-Рогатин 
Іршава-Виноградів 

Розпочато ремонтидесятків кілометрів доріг місцевого значення: 

Берегове-Кам,янське
Макарьово-Берегуйфалу
Зняцево-Драгиня-Вінкове
Мукачево-Залужжя
Виноградів –Неветленфолу
Теково-Новоселиця
Виноградів-Франчиково
Костирно-Люта
Сімер-Сімерки
Перечин-Свалява-Мокра
Середнє-Чабанівка
Середнє-Лінці-Ракошино-Пацканьово
Довге-Іршава 
Міжгір’я- Лозянське
Липча-Іза
Іза-Нижнє Селище-Драгово
Колочава-Бедевля
Синевир-Буштино

Узяв участь у підписанні меморандуму щодо корегування проекту ремонту об’їзної дороги у м.Берегово, роботи, які розпочалися ще у 2006 році, але з того часу були закинуті з невідомих причин.

12. В області триває Велике будівництво: 

5 дитсадків: с.Яблунівка, с.Тарасівка, с.Дротинці, с.НижняАпша, с.Горінчево. 
5 шкіл: с.Терново, м. Хуст, м.Тячів, с.Батєво, с. Руське Поле.
7 спорткомплексів: м.Мукачево, м.Ужгород, смт. Воловець, с.Невицьке, с.Раково, смт.Міжгір»я, с.Ділове.  

Уже готові до відкриття два дитсадки: один у селі Дротинці Виноградівського району, інший у селі Горінчево Хустського району. Та дві школи : с. Кіреші Хустський район, с.Руське Поле термомоедрнізація капітальний ремонт.

Завершено будівництво, ремонт та реконструкцію 11 сільських амбулаторій. Ще на 26 амбулаторіях тривають роботи. 

13. Ми працюємо над відкриттям нових пунктів пропуску : один на українсько-румунському кордоні –КПП «Біла Церква- СігетуМармацієй», другий проєкт – КПП «Дийда-Берегдароц» на українсько-угорському кордоні. Він з’єднає міжнародну автомагістраль М-03 із трасою Чоп-Київ. Це буде потужним стимулом економічного розвитку як регіону, так України загалом.

14. У пунктах пропуску «Тиса» та «Ужгород» розпочалися роботи над впровадженням електронної черги. Це пришвидшить рух транспорту на кордонах, дозволить уникати черг, підійме транзитну привабливість регіону. 

ДІДЖИТАЛІЗАЦІЯ 

15. В області запрацював амбітний проект – «Смарт Закарпаття».

Це портал систематизованої інформації, де зібрані дані про заклади охорони здоров’я, автошляхи, об’єкти будівництва, прикордонну інфраструктуру, освіту, спорт, культуру тощо.
Дані – цифри, фото, онлайн відео - можна переглянути в режимі реального часу на смарт-карті Закарпатської області, яка постійно оновлюється. 

Остання зміна сторінки: 21-05-2020 10:20