Щодо щеплення від менінгококу

26 березня голова райдержадміністрації Дворський В.М. та головний лікар КНП „Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради” Шинкаренко Л.Ф. відвідали амбулаторію в с.Коритняни, де проводиться щеплення для профілактики менінгіту.

Сьогодні вакцинація продовжується.  Протягом дня в АЗПСМ с. Коритняни щепилося 7 дітей.

Багато питань, чи можна робити щеплення під час карантину.

Згідно наказу МОЗ України від 11.10. 2019 № 2070 " Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні та Переліку медичних протипоказань до проведення профілактичних щеплень", зокрема в п.5.4 даного документу прописано, що під час карантинних заходів дозволено робити вакцинацію. Не можна відкладати не тільки планову а і екстрену вакцинацію (постконтактну профілактику). Призупинення щеплення не рекомендовано ні ВООЗ, ні Центром з контролю за захворюваннями США. Єдине на чому наголошують фахівці - це обмежувальні заходи.

Варто оцінити зручність і реальність того, як дістатись до місця вакцинації, мінімізувати або повністю виключити можливість контакту з хворими людьми.

Ми не знаємо скільки триватиме ситуація з COVID - 19, але ми повинні захистити дітей від інфекцій  від яких існують вакцини.

Списки контактних та бажаючих зробити щеплення вивчаються для подальшої закупки вакцини.

Остання зміна сторінки: 26-03-2020 15:15