„СЛОВАЦЬКИЙ БЕТЛЕГЕМ – 2019”

14 грудня 2019 року в м. Ужгороді в приміщенні Закарпатського обласного театру ляльок «Бавка» відбулося традиційне, 22-е обласне свято під назвою «Словацький бетлегем», яке, як і всі попередні, було організоване культурно-освітньою організацією «Матіца Словенска» в Україні (голова – Й.Й. Гайніш). В рамках цього свята традиційно проводиться конкурс за трьома номінаціями: «Кращий словацький бетлегем», «Кращий колектив словацьких колядників» і «Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові». В цьому році у святі взяло участь 11 колективів з різних місцевостей Закарпаття, де компактно проживають словаки (загальна кількість – більше 130 учасників).

Перед початком свята всіх присутніх тепло привітали: консул Генерального консульства Словацької Республіки в м. Ужгороді Златіца Грегушова; головний спеціаліст управління національностей та релігій Закарпатської ОДА Любов Петришина; єпископ римсько-католицької Мукачівської дієцезії отець Мікулаш; представник Уряду закордонних словаків Словацької Республіки  Карен Опшатнікова; голова культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» в Україні  Йосип Гайніш. На святі також була присутній Почесний консул  Словацької Республіки в м. Ужгороді  Іван Шуфрич. Представник Уряду закордонних словаків Словацької  Республіки зачитала вітання учасникам  свята від  голови  Матіци Словенскої  Маріана Гешпера, а також вручила Золоту Відзнаку - найвищу нагороду  Матіци Словацької і пам’ятний подарунок  голові  культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» в Україні  Йосипу Гайнішу і його заступнику Габріеллі Бровді.

На запрошення «Матіци Словенскої» в конкурсній програмі взяли участь:  в номінації «Кращий словацький бетлегем» -  колектив «Бетлегеми» з с.Анталовці Ужгородського району   (керівник Володимир Вербовські), колектив «Бетлегеми з Тур’я-Ремети»  ЗОШ І-ІІІ ст. с. Т.Ремета Перечинського району  і колектив Перечинської гімназії (керівник Мирослава Годована);  в номінації  «Кращий колектив словацьких колядників» - народний аматорський вокально-хореографічний ансамбль «Словенка» дитячої школи мистецтв  смт. Середнє Ужгородського району  (керівник Любов Жирош)  і ансамбль «Родина» з с. Т.Ремета Перечинського району (керівник Ольга Мицька);   в номінації «Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові» - колектив «Сторожницькі віншовники» ЗОШ І-ІІІ ст. с. Сторожниця Ужгородського району  (керівник Беата Сливка),  колектив ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м. Ужгород (керівник  Валерія Кізакова, концертмейстер Михайло Бровді) ,  колектив   ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Середнє Ужгородського району (керівники Габріела Мазютинець, Людмила Андрейчик і Світлана Ерделі-Сембер), колектив «Різдвяні зірочки» ЗОШ І-ІІ ст. с.Анталовці Ужгородського району,  колектив «Домінік» римо-католицької парафії с.Кольчино (Фрідєшово) Мукачівського району (керівник сестра Марія Черніцка) і колектив   Великоберезнянської гімназії (керівник Лідія Юрик).

За підсумками конкурсу, у номінації «Кращий словацький бетлегем» перші місця було присуджено  колективам «Бетлегеми»  з с. Анталовці, «Бетлегеми з Тур’я-Ремети» і колективу Перечинської гімназії. У номінації «Кращий колектив колядників» перше місце було присуджено ансамблю «Словенка» дитячої школи мистецтв  смт. Середнє , друге   місце  посів   ансамбль «Родина» з с. Т.Ремета.  У номінації «Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові»  перемогу  святкували  колектив   «Сторожницькі віншовники» ЗОШ І-ІІІ ст. с. Сторожниця , колектив «Домінік» з с.Кольчино і колектив ЗОШ № 4 м. Ужгорода;  друге місце розділили   колектив Великоберезнянської гімназії,  колектив   ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Середнє і колектив «Різдвяні зірочки» ЗОШ І-ІІ ст. с.Анталовці

У програмі свята також брали участь гості –  фольклорний колектив  «Поруб’ян» з с. Поруба под  Вігорлатом  (Словаччина) під керівництвом Марти Дудрової і фольклорний колектив «Павловчане» з с. Павловце над Угом (Словаччина), керівник - п. Пінковска.

З успішним виступом усіх переможців привітали голова культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» в Україні Й.Й.Гайніш і майстерний ведучий конкурсної програми, вчитель ЗОШ І-ІІІ ст. м.Ужгорода Янко Поханіч.

Учасники свята були нагороджені почесними грамотами та  пам’ятними подарунками від культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» в Україні , а також солодкими подарунками від управління національностей та релігій Закарпатської ОДА . На закінчення всі присутні виконали словацькою мовою колядку „Тиха ніч” Ф.Грубера.

 Л.Д.Ленарт,  голова журі «Словацького бетлегему»

Остання зміна сторінки: 16-12-2019 10:02