Соціальний захист осіб, які постраждали від воєнних дій та збройних конфліктів

Громадяни, які на момент проведення антитерористичної операції/операції об’єднаних сил на сході України були молодше 18 років, мають право отримати статус постраждалих внаслідок воєнних дій.

Найбільш чисельною групою осіб (дітей), які мають право на встановлення статусу, - це діти із числа внутрішньо переміщених осіб, які проживають у всіх без винятку регіонах України, і які постраждали внаслідок воєнних дій та збройного конфлікту.

Другою групою є діти, які проживають/перебувають в населених пунктах Донецької і Луганської областей, на території яких проводилася антитерористична операція/операція об’єднаних сил, і які потребують особливої уваги з боку держави і суспільства у зв’язку з перебуванням у зоні, що наближена до бойових дій. Такими за фактом є діти, які проживали/перебували на території проведення антитерористичної операції/операції об’єднаних сил.

Третя група – це діти, які отримали психологічну травму внаслідок загибелі їхніх батьків або одного з них – із числа цивільних осіб, чи батьків або одного з них – з числа осіб, які брали участь в антитерористичній операції/ операції об’єднаних сил.

Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді готується висновок оцінки потреб сім’ї (особи) у соціальних послугах, який додається до всіх категорій дітей (осіб), що зазнали психологічного насильства, з метою отримання дитиною (особою) у подальшому відповідних соціальних послуг і реабілітації. Особа має особисто звернутися до Центру з метою проведення оцінки потреб дитини та її сім’ї. Якщо звертається дитина, то акт оцінки потреб проводиться з родиною за місцем її проживання/перебування і повинна бути згода батьків або інших законних представників дитини.

В акті оцінки потреб дитини та її сім’ї (початкова оцінка) фахівець із соціальної роботи:

а) зі слів батьків фіксує факти/події, які перенесла дитина внаслідок її проживання/перебування в умовах воєнних дій та збройних конфліктів, тимчасової окупації, її внутрішнього переміщення, залишення місця свого проживання/перебування у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту;

б) робить висновок, яких соціальних послуг потребує дитина/сім’я, а також надає повну інформацію щодо можливості отримання безоплатних соціальних послуг;

в) рекомендує звернутися до служби у справах дітей за фактичним місцем проживання для отримання відповідних консультацій та роз’яснень.

Рішення про надання або відмову у наданні статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів приймається органом опіки і піклування протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви про надання статусу за результатами розгляду комісії з питань захисту прав дитини.

Остання зміна сторінки: 22-10-2019 14:29